стопкадър: Ютуб
Международното законодателство предвижда свобода на корабоплаването по всяко време и призоваваме то да бъде спазвано, заяви днес говорител на Европейската комисия на пресконференция в отговор на въпроси, свързани с преминаването на Ормузкия проток.
По неговите думи според международното право не може да се изискват такси за преминаване през протока, защото свободното корабоплаване е обществено благо и е в полза за човечеството. Корабособствениците трябва да преценят дали да платят подобни такси, каза говорителят, цитиран от БТА.
Той съобщи, че в понеделник следващата седмица еврокомисарите ще обсъдят последиците от събитията в Близкия изток за Европа. По неговите думи това включва отражението за сигурността, снабдяването с енергия, транспорта. Говорителят отбеляза, че предвиденото по-рано обсъждане на отношенията ЕС-Китай се отлага за друга дата.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Въздушната линейка летя до Русе, но пациентът не беше транспортиран в София
Дата: 09/04, 19:05
Главният секретар на МВР: Колеги, не се прибирайте на празниците, за да спрем изборната мафия
Дата: 09/04, 19:00
Градушка удари Варна
Дата: 09/04, 18:561 Коментар
Тошко Йорданов срази Ризова: Замълчете и не говорете алангро
Дата: 09/04, 18:451 Коментар
Спасиха бебе, глътнало цип, след драма с въздушна линейка
Дата: 09/04, 18:42