Скиори на Седемте езера на Великден


13/04/2026, 13:15

Булфото

И за празничните дни по Седемте езера се качиха скиори,  туристи и планинари - пеша, но зимният сезон по циркуса е на финала. Това казаха от Спасителната служба в Дупница. Днес е последният ден,  в  който отрядът има дежурен екип в планината. Дежурствата ще бъдат подновени лятото, предаде БНР.

Последните дни температурите на Седемте езера са паднали до минус 10 градуса. През деня обаче се качват около и над нулата. Навалял е и около 5 сантиметра нов, наричан "майски сняг". Условията за ски са добри и мнозина се възползват от това, включително и любители на екстремни спускания.

Спасителят Божидар Джокин, който за Великден даде дежурства на езерата сподели:

"Има туристи. Има и скиори. Времето беше хубаво, имаше и доста хора, които се разхождаха пеша. Горе има чудесни условия за ски. Намаляват туристите, вече си мислят за море и за почивка. Ние просто слизаме долу, няма да се качваме нагоре, но сме в готовност всеки момент ако нещо се случи, да реагираме".

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Проф. Юлиана Матеева - Гласът на разума в 51-то НС и лицето на Величие!
Дата: 17/04, 12:00

Николай Попов: Не, г-н Радев. Нашите деца не са статистика
Дата: 17/04, 12:00

Тетрадки с имена и плик с пари са иззети при акция в Кюстендилско
Дата: 17/04, 11:52

88-годишен без книжка и с кола без номера предизвика катастрофа в Свищов
Дата: 17/04, 11:48

Трета година жителите на нови сгради в Плодвив газят в кал
Дата: 17/04, 11:45

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия