Димитър Момиров: Дузпата за „Барса“ е безспорна


19/02/2014, 16:59

Дузпата на „Барса“ при успеха с 2:0 над „Манчестър Сити“ в Шампионската лига във вторник вечерта е безспорна. Това заяви за „Народно дело“ бившият международен съдия Димитър Момиров. Както е известно, в 53-тата мин Мартин Демикелис спъна Меси, като тв повторенията показаха, че фаулът е започнал пред границата на голямото наказателно поле. Реферът от Швеция посочи бялата точка и изгони защитника на „Сити“, а Меси превърна 11-метровия наказателен удар в гол за 1:0.

„Действително нарушението започва отвън, но завършва вътре, тъй като контактът с крака на Меси продължи. Тази промяна бе направена през 2013-а и според нея реферите гледат не къде започва един фаул, а къде завършва. В случая арбитърът Ериксон се придържаше към правилата, това е вън от съмнение“, заяви за „Народно дело“ Момиров.

Подобно мнение изрази и друг бивш международен съдия - Атансас Узунов. "Обяснено по най-простия начин правилото е такова, че все едно в началото на нарушението съдията дава авантаж и играта трябва да продължи. Когато вече атакуващият футболист падне на тревата, авантажът е невъзможен и се отсъжда фаул. Промениха го, за да има по-голяма възможност за голове", обясни пред Sportal.bg  Узунов.   

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Без вода във Варна и региона днес
Дата: 21/08, 13:06

Дете с електрическа тротинетка се блъсна в кола в Луковит, глобиха родителите му
Дата: 21/08, 12:55

МВР издирва 2 сестри на 16 и 14 години от Лехчево
Дата: 21/08, 12:54

Хванаха 20-годишен, откраднал 200 л дизелово гориво от камиони в района на Априлци
Дата: 21/08, 12:48

Френски и испански самолети гасиха 3 пъти пожари в България през 2024 година, един път руски преди 19 години
Дата: 21/08, 12:44

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия