Кадър БНТ
От екипа на Националната агенция за контрол на защитените територии ме потърсиха за подкрепа на именно такъв иновационен за България проект, който позволяваше мониторинг на големи природни зони – територия, за която екипът им легитимно отговаряше. Без колебание подкрепих финансово иновационната за България природозащитна практика за наблюдение с дронове, водена от убедеността, че тя ще послужи за добър модел за опазване на природните ни ресурси".
Това заяви бизнесдама Саша Безуханова в своя писмена позиция по повод трагедията в Петрохан, цитира OFFnews.bg.
В управителния съвет на сдружението "Национална агенция за контрол на защитените територии" са Ивайло Иванов, Ивайло Калушев и Николай Златков.
Публикуваме пълния текст на позицията на Саша Безуханова:
"Потресена съм като много от трагедията в Петрохан. Искрени съболезнования на близките хора на загиналите.
В публичното пространство през последните два дни се разпространяват различни спекулативни интерпретации за случилото се, които замесиха и моето име.
Каузата, на която съм се посветила в последните години е опазване на природата. Водена съм от убеждението, че ограничаването на ефектите от климатичните промени и загубата на биоразнообразие изисква без забава въвеждане на нови решения за опазване на природата и е задача на всеки от нас – в личен, институционален и бизнес план.
Затова и подкрепям лично и с професионалния ресурс на екипа ми широк кръг природозащитни инициативи – дейността на MOVE.BG и SCION са изцяло посветени на темата, работя по нея активно като председател на бодра на WWF за Централна и Източна Европа и член на консултативния съвет на зелени финансови политики WCLN на Европейската инвестиционна банка, участвам с лично финансиране на иновативни стартиращи компании и иновативни практики на природозащитни организации, които дават решения на един от най-значимите проблеми пред човечеството днес – все по-драстичните природни катаклизми и свързаните с тях рискове.
От екипа на Националната агенция за контрол на защитените територии ме потърсиха за подкрепа на именно такъв иновационен за България проект , който позволяваше мониторинг на големи природни зони – територия, за която екипът им легитимно отговаряше.
Без колебание подкрепих финансово иновационната за България природозащитна практика за наблюдение с дронове, водена от убедеността, че тя ще послужи за добър модел за опазване на природните ни ресурси.
Зная, че тази технологична осигуреност послужи за ограничаване на незаконната сеч и нерагламентиран лов в региона, за подкрепа при горските пожари.
Надявам се, че трагедията в Петрохан няма да хвърли сянка и измести фокуса от голямата задача - да работим с целия ни ресурс за възстановяване и да живеем с уважение към природата."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Хиляди абонати във Варна и региона остават без вода след авария на магистрален водопровод
Дата: 24/08, 08:48
Анна Господинова: Признателна съм на Христо Стоичков за жеста към баща ми и Стефан Найденов
Дата: 24/08, 08:44
Шишков: Първо проектиране, после търсене на концесионер за АМ "Черно море"
Дата: 24/08, 08:361 Коментар
Цанко Цанков покори Ла Манша - българинът преплува от Англия до Франция за 9 часа и 21 минути
Дата: 24/08, 08:27