снимка: Булфото
Председателят на Българския олимпийски комитет (БОК) Весела Лечева изрази радостта си от спечеления бронзов медал от Тервел Замфиров в паралелния гигантски слалом на алпийския сноуборд на олимпийските игри в Милано/Кортина. Това е първо отличие за страната ни от 20 години насам.
Лечева присъства на състезанието в Ливиньо, видя Бтв.
"Благодаря на Тервел, на семейството му, на треньорите, на Българската федерация по ски за емоцията. Зад този успех стои много работа, упоритост, лишения, отдаденост! Днес България е Тервел, България е сноуборд, България е Олимпийски игри! Благодарим ти, Тервел!", написа тя в социалните мрежи.
Това е вторият ни медал при мъжете от най-големия бял спортен форум. Бронз от Лейк Плесид 1980 в ски-бягането на 30 км има Иван Лебанов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Две големи дупки-ями са се отворили под моста на "Св.св. Константин и Елена"
Дата: 09/02, 12:10
Григор Димитров започва участието си в Далас с мач на двойки с друг българин
Дата: 09/02, 12:06
Лавров: Русия остава отворена за сътрудничество със САЩ
Дата: 09/02, 12:04
Нетаняху и Тръмп се срещат във Вашингтон, ще обсъдят преговорите с Иран
Дата: 09/02, 11:51
Правила за оспорване на сметките за ток
Дата: 09/02, 11:43