Жители на "Аспарухово" протестират в защита на зелените площи


08/02/2026, 12:55

Булфото

Жителите на варненските квартали Галата, Зеленика и Аспарухово протестират срещу презастрояването. 

Шествието започна на входа пред Сити-център в кв. Аспарухово и ще премине до Народно читалище „Просвета“, предава novavarna.net.

Протестиращите изразяват своето недоволство чрез лозунги като: „Галата и Варна дишат чрез гората!“ и „Да запазим духа на Варна за утрешното поколение“. Тези слогани отразяват опасенията на жителите от негативното влияние на прекомерното строителство върху околната среда и качеството на живот във Варна.

Организаторите призовават всички варненци, които споделят техните притеснения, да се присъединят към протеста и да покажат своята подкрепа за запазване на природните ресурси и устойчивото развитие на града.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Светли вторник е
Дата: 14/04, 00:30

Николай Попов, лидер на Сияние: Искаме правова държава, не едноминутно мълчание и куртоазни съболезнования
Дата: 14/04, 00:10

Над 15 американски военни кораба участват в блокадата на Иран в Ормузкия проток
Дата: 14/04, 00:00

Има решение и за най-кекавите
Дата: 14/04, 00:00

Гърция блокира достъпа на деца до социалните мрежи без родителско съгласие
Дата: 13/04, 23:55

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия