ГДНП: Групата в хижата са смятали смъртта за изход, религиозните практики са били задължителни


Дата: 09/02, 16:23

кадър Нова нюз

редактор Веселин Златков

Близък роднина на един от обитаващите хижата край Петрохан, който не беше конкретно посочен, е казал пред полицията, че те са дълбоко разочаровани от развитието на организацията, нейната дейност и отношението на институциите към нея. Участниците в организацията са обсъждали, че смъртта е изход и са я коментирали. Това каза на брифинг началника на криминалната полиция към ГДНП Ангел Папалезов.

Той допълни, че по разкази на свидетели, групата е практикувала тибетски будизъм, като религиозните практики за били задължителни за всички, включително и за децата, които са посещавали курсовете им. Тези практики са продължавали с часове.

На брифинга на разследващите стана ясно, че основната версия е, че тримата в хижата са се самоубили, но се допуска и убийство и самоубийство. Експертизата показва, че смъртоносните рани са в главата, на места удобни да са извършени със собствените ръце на мъртвите.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Москов за случая "Петрохан": Ако синът ми не ходи на училище и живее като Маугли - отговорността е моя
Дата: 10/02, 14:14

Администрацията на Тръмп ще финансира усилия за защита на свободата на словото в Европа
Дата: 10/02, 14:041 Коментар

Адриана: Историята на 11-месечно бебе с чернодробна трансплантация
Дата: 10/02, 14:00

Препатили сънародници отърваха болницата
Дата: 10/02, 14:00

Василев: Службите се опитват да лансират различни версии, за да прикрият, че не са си свършили работата
Дата: 10/02, 13:533 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия