Гюров: Не съм зависим от нито една от партиите, разговорите за министри ще протекат бързо


12/02/2026, 12:00

Снимка: Булфото

За съжаление, днес не мога да каба имена. Предстоят срещи и разговори. Започвам разговорите и те ще протекат много бързо. Това заяви служебният премиер Андрей Гюров, предаде БГНЕС.

Основната задача за нас е да осигурим честни избори, така че гражданите да видят смисъл да гласуват. За бюджета със сигурност ще правим още един удължителен бюджет, в зависимост от резултатите от изборите, ще имаме разговори и новото мнозинство трябва да дойде със собствена визия за управление и бюджет на страната. С Йотова сме на едно мнение мисля за имената на министрите, коментира Гюров. Хора на конци и сламени фигури не трябва да има в този кабинет, тук сме единодушни с президентството, добави Гюров. Не съм член на ПП, но най-важно е, че не съм зависим от нито една от партиите, подчерта Гюров.

Ще работим по най-важните задачи, които предстоят пред държавата, за да има плавно предаване на управление, отговори Гюров на въпрос а БГНЕС дали като икономист смята, че трябва да бъде променен модела от икономика на потреблението, която особено нараства след 2021 г..

Ще вършим работа без да се създава истерия, добави той.

Относно фигурата на вътрешен министър Гюров е на мнение, че той трябва да е човек от системата на МВР.

Постът на министър на правосъдието също е важен, стана ясно от думите на служебния премиер.

Министърът на правосъдието трябва да предприеме мерки в тази посока, добави той, визирайки смяната на изпълняващия функциите главен прокурор Борислав Сарафов. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Заркова: Сарафов и Гешев заявиха, че не искат да стават главни прокурори, но това не е концерт по желание - така работи мафията
Дата: 10/05, 19:18

Горящата постройка в София е необитаема, но има опасност за съседните складове
Дата: 10/05, 19:14

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 19:10

Гьоко Хаджиевски: Заслужихме победата
Дата: 10/05, 19:03

Домусчиев: Еврото не е причина за инфлацията, 19 % увеличение на паричната маса спрямо 9 % увеличение на производителността
Дата: 10/05, 19:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия