Пожар от цигара в апартамент във Варна отне живота на 55-годишен мъж


15/04/2026, 08:12

Булфото

Един човек е загинал, а друг е пострадал при пожари в страната през изминалото денонощие, съобщиха на сайта си от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” (ГДПБЗН).  

При пожар в апартамент във Варна е загинал мъж на 55 години. Екипите на пожарната са разбили входната врата и са открили човека с изгаряния по лицето, паднал между легло и вратата на стаята. Той е изкаран и предаден на екип на „Спешна помощ“, който е установил, че мъжът е починал. Причина за пожара е тютюнопушене в леглото.

По данни на ОДМВР-Варна, сигналът за пожара е получен вчера, в 13.55 часа, във Второ РУ. При пристигане на място екипите на полицията и пожарната установили 55-годишния собственик на имота починал. Мъжът бил самотноживеещ, а причината за възникване на огъня, по първоначална информация, е незагасена цигара. По случаят е образувано досъдебно производство.

При пожар в апартамент във Велико Търново е пострадал мъж на 43 години. Причина за пожара е техническа неизправност в климатично тяло.  

Общо 58 пожара са потушени в страната през последните 24 часа. Материални щети има при 21 пожара, от които осем – в жилищни сгради. 

Пожарните екипи са реагирали на 92 сигнала за произшествия. Извършени са 31 спасителни дейности и помощни операции. От тях пет са били при катастрофи, а 25 – при оказване на техническа помощ.

Три лъжливи повиквания са получили в пожарната през изминалото денонощие, предава БТА.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Филм за „Величие“ показва реална дейност вместо празни обещания
Дата: 15/04, 12:00

Нитрати и хром в питейната вода във Великотърновско
Дата: 15/04, 11:58

Полицаи спасиха млада жена, готвела се да скочи от мост на магистрала "Хемус"
Дата: 15/04, 11:54

Няма следа от изчезналия Красимир Горсов
Дата: 15/04, 11:511 Коментар

Бабата и майката на Сияна проговориха: Борбата на Николай ни носи утеха
Дата: 15/04, 11:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия