5 400 души в община Варна попадат в забранителния списък за гласуване на евроизборите


21/02/2014, 11:18

В община Варна е предоставен списък от Главна Дирекция ГРАО на 5400 души, за които има данни, че са напуснали страната. Ако тези хора не потвърдят пребиваването си в България,  ще попаднат в забранителен списък за гласуване на изборите за Европейски парламент на 25 май.

Гражданите имат възможност да направят справка за адресната си регистрация по настоящ адрес в община Варна, отдел „Гражданска регистрация“, както и на тел. 052  820 523.

С оглед принципите за уседналост, заложени в Изборния кодекс, един от критериите за включване или заличаване на лицата в избирателните списъци, е да са живели най-малко три месеца през последната година в РБ или друга държава членка на ЕС.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01

Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00

Германският министър: Трябва да поставим европейския бизнес на TikTok в европейски ръце
Дата: 12/05, 23:55

Бившият министър на правосъдието Андрей Янкулов: За разплитане на "Осемте джуджета" е нужно наказателно разследване
Дата: 12/05, 23:48

Григор Димитров: По-добре съм, времето за отказване не е дошло
Дата: 12/05, 23:421 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия