Кадър: Ataque Futbolero, Х
Очертават се проблеми за Лео Меси в съда.
Американската промоутърска компания VID е завела дело в съд в Южна Флорида срещу Лионел Меси и Аржентинската футболна асоциация (АФА), обвинявайки ги в измама и нарушение на договора при организирането на приятелски мачове, съобщава TMZ Sports.
Компанията е платила на федерацията 7 милиона долара за ексклузивни права за домакинство на два приятелски мача за националния отбор на Аржентина в САЩ срещу Венецуела (1:0, 11 октомври) и Пуерто Рико (6:0, 15 октомври). Меси пропусна първата среща, но изигра пълни 90 минути на втората, пише Спортал.бг.
Договорът предвиждаше Меси да играе поне 30 минути на мач, стига да не е контузен. Според VID играчът не се е появил на терена и е гледал мача срещу Венецуела от ВИП ложата. Компанията заяви, че и той не е имал травма, тъй като е играл за Интер Маями на следващия ден, отбелязвайки два гола и една асистенция.
АФА обеща да компенсира промоутърската компания, като организира приятелски мачове срещу Китай през 2026-а, но сделката така и не се осъществи. Точната сума на иска не е уточнена, но компанията твърди, че е загубила няколко милиона долара.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Близо 90 избирателни секции в социални услуги ще улеснят гласуването на възрастни и хора с увреждания
Дата: 17/04, 15:12
Beauty Center Izida ще отбележи първата си годишнина с бляскаво събитие във Варна
Дата: 17/04, 15:10
Николай Попов втори по рейтинг след Радев, Сияние на ръба за влизане в парламента
Дата: 17/04, 15:10
Варна отново е домакин на детския футболен турнир „Приятелство без граници”
Дата: 17/04, 15:00