Булфото
Министърът на труда и социалната политика Хасан Адемов и екипът му започват срещи с териториалните структури от системата на Министерството на труда и социалната политика (МТСП).
В шест седмици ще се направят изнесени заседания в шестте района за планиране. На тях министър Адемов ще представи пред местните структури на Агенцията за социално подпомагане, Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда“, Агенцията по заетостта и Агенцията за качество на социалните услуги приоритетите и задачите пред МТСП за времето на работа на служебния кабинет, предаде БГНЕС.
Гарантирането на свободното право на вот на уязвимите, ненамесата на инструментите на социалната система в предизборната кампания и подпомагането на най-нуждаещите се българските граждани са във фокуса на социалния министър и екипа му. По време на срещите по региони министър Адемов ще събере повече информация за предизвикателствата, с които се сблъскват служителите на МТСП в различните части на страната, както и за опитите за натиск, които се оказват върху тях във връзка с предстоящите избори.
Първата среща ще се проведе във Варна на 27 февруари, където ще бъдат събрани освен териториалните структури от системата на МТСП в града и тези от Шумен, Добрич и Търговище, които са част от Североизточния район за планиране.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пролетен фестивал ще се проведе днес в Морската градина на Варна
Дата: 06/05, 10:18
Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов: За балистична заплаха ще разчитаме на колективна защита
Дата: 06/05, 10:081 Коментар
Президентът Йотова: Най-важната дума днес е "благодаря"
Дата: 06/05, 10:001 Коментар
Във Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили
Дата: 06/05, 09:501 Коментар
Голям протест на сръбските студенти е насрочен за 23 май
Дата: 06/05, 09:42