снимка: МЗХ
Нямаме мандат за приватизация, като сградите на Селскостопанската академия, или хижи.
Разгледахме внимателно документите за хижа "Петрохан": през ноември 2021 г. тогавашният служебен министър подписва в един много кратък срок продажба на този имот на въпросната фондация /НАКЗТ, бел. ред./. Какви са мотивите към момента не знаем. Дали е имало политически натиск или това е било решение, базирано на аргументи, яснота няма.
Това каза служебният министър на земеделието и храните Иван Христанов на въпрос по казуса "Петрохан-Околчица", предаде БГНЕС.
Виждаме заповед за продажба за този имот, след което продажбата е извършена в много къс срок. Бих казал, необичайно къс срок. От друга страна, ИАГ се е държала изключително професионално през цялото време, правили са проверки и предписания са издавали, така че в техните действия и умисъл от 2022 г. насам ние нямаме абсолютно никакви съмнения, каза Христанов.
Цената на хижата е опредена по Наредба, но определянето на цената обикновено е тривиален и бюрократичен процес, допълни служебният министър.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Гърция обмисля забрана за носене на бурка от непълнолетни
Дата: 27/02, 18:35
Министерският съвет е готов да съдейства на ЦИК за параваните за изборите
Дата: 27/02, 18:13
Смениха шефове на полицията в няколко града, предстоят още промени
Дата: 27/02, 18:05
Съдия: В конституционна криза сме, защото твърде много органи са с изтекли мандати
Дата: 27/02, 17:59