Снимка МВнР
Последна информация за българите в Близкия изток.
До момента няма информация за нито един пострадал и загинал български гражданин във връзка със събитията в Близкия изток, каза Николай Ванчев, директор на дирекция "Консулски отношения" в Министерството на външните работи (МВнР) на брифинг на Кризисния щаб във връзка с обстановката по сигурността в Близкия изток и подкрепата на българските граждани, намиращи се в региона.
"Имаме готовност при приключване на кризата и отваряне на въздушните пространства да използваме самолети за съдействие на българските граждани", посочи той. "Българските туристи, които са приключили престоя си в хотелите, имат осигурено настаняване и достъп до храна", допълни Ванчев, цитиран от bnrnews.bg.
"Създали сме най-добрите условия за гарантиране сигурността на българските граждани, намиращи се в региона на Близкия изток", каза заместник-министърът на външните работи Велизар Шаламанов на брифинга на Кризисния щаб в МВнР.
Имаме пълна координация с Министерството на туризма и Министерството на транспорта, посочи той и допълни, че е в ход предоставяне на допълнителни телефони, които ще са достъпни за българските граждани, за да се приемат повиквания и да се организира съдействие.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Двойно по-високи такси за туристите в Барселона
Дата: 02/03, 00:00
Как да виждаме по-добре?
Дата: 02/03, 00:00
Ирански дрон удари база в Абу Даби
Дата: 01/03, 23:53
"Труд": Всички 12 837 машини за гласуване са с изтекла гаранция
Дата: 01/03, 23:471 Коментар
Германия, Франция и Великобритания отговориха на Иран
Дата: 01/03, 23:38