Запрянов: Взети са мерки за усилване на противовъздушната отбрана на България


05/03/2026, 19:05

Булфото

Взети са мерки за усилване на противовъздушната отбрана на страната от щаба на отбраната, чрез задействане на сили и средства. Това съобщи служебният министър на отбраната Атанас Запрянов след заседанието на Съвета по сигурност към Министерския съвет във връзка със ситуацията в Близкия изток. 

Запрянов отговори на журналистически въпрос за предприетите мерки за гарантиране на сигурността на гражданите и защитата на страната. Служебният министър каза, че на заседанието на Съвета по сигурност началникът на отбраната е представил отделен доклад за взетите конкретни мерки по усилване на противовъздушната отбрана на страната, предаде БТА.

Атанас Запрянов съобщи, че служебното правителство е в контакт с НАТО. Утре ще има северноатлантически съвет, който ще разглежда темата за противовъздушната отбрана. Ще се увеличи и готовността на системата за противоракетната отбрана на НАТО, като България ще отправи искания и за допълнително усилване, ако главното командване на НАТО прецени, че има необходимост от още по-голямо гарантиране на противоракетната и противовъздушната отбрана. Тези решения ще се вземат утре, каза Запрянов. Той допълни, че днес му предстои разговор с министъра на отбраната на Гърция, а сутринта е обсъдил темата за Близкия изток с министъра на Турция.

На брифинга служебният премиер Андрей Гюров увери, че България не е застрашена директно от военните действия. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Проф. Чорбанов: Хантавирусът не е заплаха за масова епидемия, у нас трябва да се тревожим за морбили
Дата: 10/05, 09:25

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 09:20

Товарен кораб е ударен от неидентифициран проектил край Доха
Дата: 10/05, 09:19

Земетресение от 3.5 по Рихтер в Румъния
Дата: 10/05, 09:18

Близо 12% от населението у нас живее без достъп до медицинска помощ
Дата: 10/05, 09:13

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия