Снимка: ОДМВР-Варна
Ученици от ОУ „Стоян Михайловски“ се запознаха с работата на криминалистите от ОДМВР – Варна. Служители на варненската полиция проведоха образователна среща с ученици от 4 „А“ клас на училището, намиращо се в квартал "Владиславово".
Темата на срещата беше „Събиране на веществени доказателства“. По интересен и достъпен начин децата се запознаха с работата на полицейските служители и научиха как експертите откриват и събират следи от местопрестъпление, съобщават от Областната дирекция на МВР в морската столица.
В инициативата участваха инспектор Силвия Жекова от Детска педагогическа стая и инспектор Илиян Илиев от БНТЛ към ОДМВР – Варна, които представиха част от дейността на криминалистичната лаборатория.
Учениците, сред които може да е и бъдещият Хорейшио Кейн, проявиха голям интерес, зададоха много въпроси и с любопитство научиха повече за работата на полицията.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Веласкес: Без думи съм! Публиката и играчите ме накараха да се чувствам горд
Дата: 12/08, 01:30
ВМРО търси общ патриотичен блок без ГЕРБ, ДПС и "Възраждане"
Дата: 12/08, 01:00
Тагарев: Радев харчи с лека ръка отношенията ни с Украйна
Дата: 12/08, 00:30
Кристиано Роналдо и Джорджина се ожениха
Дата: 12/08, 00:00