Община Варна: Минералната вода от чешмата до плувен комплекс "Приморски" не е годна за пиене


29/06/2026, 08:02

Булфото

Минералната вода от обществената чешма пред плувен комплекс „Приморски“ във Варна е с отклонения в качеството и представлява риск за здравето на потребителите. За това информират от Община Варна.

На 19 юни, в рамките на държавния здравен контрол по плана на Регионалната здравна инспекция – Варна, е взета проба за анализ на минералната вода от обществената чешма.

Резултатите показват, че изследваната проба е с нестандартни микробиологични показатели и не е безопасна за консумация, пише "Морето".

На място е поставена предупредителна табела с надпис: „Водата е негодна за пиене“

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



След успеха на италианската вечер ресторант „Наутилус“ кани гостите на гръцко кулинарно пътешествие този петък 03.07.2026г.
Дата: 03/07, 06:00

Превалявания по Черноморието
Дата: 03/07, 06:00

Спортът по телевизията в петък 3 юли
Дата: 03/07, 05:00

Изследвания за щитовидна жлеза, имунен статус и витамини в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 03/07, 05:00

Хороскоп за петък: Овен - хармония; Близнаци - комуникативност; Лъв - приятни изненади; Скорпион - приоритети; Риби - вдъхновение
Дата: 03/07, 04:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия