Снимка Булфото
Една от известните певици на Балканите идва в морската ни столица.
Сръбската фолк звезда Светлана Ражнатович, позната на публиката като Цеца Величкович, ще изнесе концерт утре (петък) във Двореца на културата и спорта от 20 часа. Събитието ще се проведе в зала „Конгресна“ и се очаква да събере многобройни почитатели на балканската музика от Варна и региона, пише moreto.net.
Цеца е една от най-популярните изпълнителки на сръбската фолк сцена и регионална музикална звезда. Родена е на 14 юни 1973 г. в Житораджа. Появява се на голямата музикална сцена през 1988 г., когато издава дебютния си албум „Цветак зановетак“. Още с първите си песни печели широка популярност, а кариерата ѝ бързо се развива.
През годините певицата издава 16 албума, продадени в над 7 милиона копия, което я нарежда сред най-продаваните сръбски изпълнителки. Сред най-известните ѝ песни са „Кукавица“, „Београд“, „Иди док си млад“, „Лепотан“ и „Ципелице“.
Цеца е известна и с мащабните си концерти. През 2006 и 2013 г. тя събира над 150 000 души на концерти в парка Ушче в Белград – едни от най-посещаваните музикални събития в региона. През 2023 г. певицата получава и награда за цялостно творчество на Събора на сръбската народна музика.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
КНСБ: Необходимият месечен доход за тричленно семейство е 1473 евро
Дата: 27/04, 10:05
Издирват 92-годишният Димитър, изгубил се в гора край Варна
Дата: 27/04, 10:01
Бенчев: Дизелът поскъпва въпреки пълните резерви в България
Дата: 27/04, 09:56
Радев: Поклон пред Михаил Заимов! Един наистина голям човек
Дата: 27/04, 09:52
Екшън във Варна с моторист, не спрял на стоп палка - бил без книжка, с фалшиви номера и с наркотици в себе си
Дата: 27/04, 09:46