снимка: МС
Най-силната защита на демокрацията е участието на гражданите. Затова моят призив към всички българи е: Гласувайте! С тези думи министър-председателят Андрей Гюров се обърна към българските граждани и посочи, че когато избирателната активност е висока, купеният вот губи силата си. Премиерът беше категоричен, че когато много хора гласуват, малцинството, което се опитва да изкриви демокрацията, губи влиянието си. Масовото участие ще бъде най-голямата победа на изборите, заяви още Гюров, посочват от пресцентъра на МС.
Министър-председателят припомни, че в края на миналата година стотици хиляди български граждани излязоха по улиците и площадите в цялата страна, отказвайки да приемат, че властта е средство за употреба на малцина, че закони могат да се гласуват за 26 секунди без обсъждане и че справедливостта е функция от връзки и зависимости. Изборите са пряк отговор на този граждански глас, отбеляза Гюров.
Премиерът Андрей Гюров увери, че служебният кабинет няма да участва в предстоящата предизборна кампания. Ние нямаме кандидати и листи, но имаме дълг: да гарантираме, че всеки български гражданин ще може да упражни правото си на глас свободно, спокойно и по правилата, заяви Гюров.
Министър-председателят акцентира върху последователните действия на правителството по организацията на честен вот. В ход са операции на МВР срещу купуването и продаването на гласове. Държавата въведе ясни стандарти в изборния процес. Слага се край на тъмните стаички и се въвеждат еднакви паравани навсякъде - те ще гарантират тайната на вота, но няма да позволят да се внасят, снимат и контролират бюлетини. И не на последно място - кабинетът попречи социалните помощи и дървата за огрев да се използват като средства за натиск.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Явор Гечев: Към момента активно се работи по мерките, засягащи цените на храните, на горивата и съдебната реформа
Дата: 27/04, 09:30
31 години след кражба жена получи писмо за прекратено производство
Дата: 27/04, 09:23
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 27/04, 09:16
Митничари заловиха опасни анаболи, прикрити като хранителна добавка
Дата: 27/04, 09:14
Иран с ново предложение за Ормузкия проток
Дата: 27/04, 09:011 Коментар