Булфото
Премахването на дървета в гората над ул. „Моряшка“ се оказа най-обсъжданата тема по време на съботните срещи на кмета на район „Аспарухово“ Ивайло Маринов с жителите на квартала. Той уточни, че по въпроса е проведена среща с представители на Държавно горско стопанство – Варна.
„Още от момента на уведомяването ни за издадените позволителни поддържаме активна кореспонденция с предприятието. От там заявиха, че дейностите са законни и касаят премахването на стари и изсъхнали дървета, маркирани предварително от специалисти. Ще продължим да следим случая. Стоя зад позицията си, че развитието на града е важно, но не бива да се случва за сметка на зелената система в района“, обясни Маринов във Фейсбук., цитиран от "Морето".
Сред другите най-често обсъждани теми с жителите са поддържането на чистотата, уличното осветление и проблемът с бездомните кучета. Кметът подчерта, че районната администрация е ангажирана ежедневно с тези въпроси и всеки подаден сигнал помага за своевременна реакция.
Срещите на Ивайло Маринов с жителите на „Аспарухово“ се провеждат за трета поредна събота. Отворените приемни се организират всяка събота от 11:00 до 12:00 ч. пред читалището в квартала.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ромската общност чества днес празника Едерлез
Дата: 06/05, 08:05
Тръмп спира "Проект Свобода" в Ормузкия проток
Дата: 06/05, 07:51
Над 40 хиляди гости от целия свят вече пристигат у нас за старта на Джиро д’Италия
Дата: 06/05, 07:40
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 07:40
В Добринище отбелязват Гергьовден с обичая „Топене на китки“
Дата: 06/05, 07:32