Снимка: Пиксабей, илюстративна
Над 1 милион фалшиви евробанкноти са открити на паркинги на хипермаркети в различни райони на София. Всички банкноти са по 100 евро.
Едното от местата, който са задържани е жълт автомобил с румънска регистрация, в момент на сделка, когато румънските граждани са предавали парите на българските, предава БНТ. В кашона, открит в него, има около 400 000 евро.
На около 200 метра от това място, пред друг хипермаркет е задържан трети човек, с торба, сак, пълен догоре с евробанкноти. Там има около 300 000 евро.
На трето място в София има задържани още около 300 000 евро.
Има сред петимата задържани с тези пари, има чужди граждани, включително и на Румъния.
Разработката, по която служителите на ГДБОП са работили е от няколко месеца. Най-вероятно е пресечен канал за пласиране на фалшиви евро от Румъния към България, поне такива са предположенията и неофициалната информация, с която БНТ разполага към момента.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Спортът по телевизията в понеделник 11 май
Дата: 11/05, 05:00
Хороскоп за понеделник: Телец - изненади; Рак - успех; Дева - прагматизъм; Стрелец - радост; Водолей - решителност
Дата: 11/05, 04:30
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 04:00
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 04:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 04:00