Датският министър-председател подаде оставка


25/03/2026, 23:42

кадър: Нова тв

Датският министър-председател Мете Фредериксен подаде оставка, след като коалицията ѝ претърпя тежкото поражение на изборите.

Резултатите от вота не дадоха ясно мнозинство на нито един политически блок.

Лявоцентристкият лагер, воден от социалдемократите, остава най-голям, но без мнозинство в парламента, предава Нова тв.  Партията на Фредериксен спечели най-много гласове, но отбеляза най-слабия си резултат от век насам.

Сега се очакват продължителни и трудни преговори между партиите за съставяне на нов кабинет. Не е изключено Фредериксен да се върне на поста, ако успее да събере достатъчна подкрепа, коментират политолози.

„Можете да разчитате на нас, можете да ни се доверите. Ще направим каквото можем. Но, разбира се, има червени линии, които няма да бъдат прекрачени. И ще се придържаме към стратегията си”, каза премиерът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хороскоп за вторник: Телец - приоритети; Рак - емоционална сигурност; Везни - уединение; Стрелец - концентрация; Водолей - свобода
Дата: 25/08, 04:30

На днешната дата в историята
Дата: 25/08, 04:00

А1 и Уча.се с ново партньорство за началото на учебната година
Дата: 25/08, 03:00

Рожден ден празнува Клаудия Шифър
Дата: 25/08, 03:00

Температурата на Световния океан достигна нов рекорд
Дата: 25/08, 02:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия