кадър: МОН
Министерството на образованието и науката сезира полицията и прокуратурата заради сигнал за незаконна агитация в училище в Угърчин, съобщи във Варна служебният министър на образованието Сергей Игнатов, който посети Висшето военноморско училище в града. Той подчерта, че по закон политическата дейност на територията на училищата е абсолютно забранена. По думите му министерството е издало и специално разпореждане ръководствата, учителите, администрацията да бъдат особено внимателни и да не допускат никакви нарушения.
Случилото се в Угърчин е абсолютно недопустимо, подчерта Игнатов. Той уточни, че учителката, за която е подаден сигналът, ще бъде уволнена. По думите на министъра засега няма други оплаквания от такъв характер в страната. Той увери, че ако постъпят, веднага ще бъдат разследвани и ще бъдат взети мерки, предаде БТА.
Няма риск университетите в страната да останат без финансиране, но за да се разпределят пари, държавата първо трябва да има бюджет, каза още Игнатов. По думите му в момента министерството се съобразява с това, с което разполага. България трябва да излезе от политическата нестабилност и тогава ще има нормален ритъм на работа, допълни Игнатов.
Датата 20 април заслужава да бъде обявена за официален празник, тъй като на нея се ражда българската държава и това никой не може да го отрече, каза още министърът. Той защити позицията си, като подчерта, че не е проблем страната ни да чества и 3 март. Освен това дискусията дали 20 април да стане национален празник или не сигурно ще продължи с десетилетия, каза още Игнатов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Прокуратурата: Активно подпомагаме усилията на МВР да противодейства на изборните нарушения
Дата: 16/04, 13:49
Илин Димитров: 18 820 дни без добра свързаност за Варна
Дата: 16/04, 13:40
Съдят двама, обвинени в документна измама за обществена поръчка в Берковица
Дата: 16/04, 13:36
ЕК одобри 334 млн. евро помощ за родния бизнес за по-ниски цени на тока
Дата: 16/04, 13:34