Булфото
Опасните постройки в подлеза на стадион „Варна“ може да бъдат премахнати. Това каза началникът на общинския отдел „Строителен контрол“ Надя Костова по време на заседанието на Общински съвет-Варна.
По думите й още през 1992 година е учредено право за строеж на обектите. Подлезът е общинска собственост, но към днешна дата се оказва, че съоръженията заемат около две трети от площта на подлеза, предаде Радио Варна.
Голяма част от търговските обекти в подлеза са в лошо състояние и представляват опасност, затова Общината ще започне процедура по обследване и изслушване на собствениците, след което могат да бъдат издадени заповеди за премахване, обясни Костова:
"Това са заварени строежи. Ще извикаме всички собственици на изслушване. На тази база ще съставим заповед. Строежите подлежат не само на текущ ремонт, но и на пълна реконструкция. Мисля, че всички, които са по входа на подлеза, независимо че са законни, могат да бъдат съборени със заповед на кмета. Докато не се съборят тези строежи, няма как да се осигури спокойно преминаване през подлеза. Там живеят клошари."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
За 50 години температурата на водата в моретата около Турция се е увеличила с 2,5-3 градуса
Дата: 13/07, 02:00
Гутериш към САЩ и Иран: Атаките трябва да спрат
Дата: 13/07, 01:30
Киберексперт: Един клик може да ви струва всичките пари в сметката
Дата: 13/07, 01:00
Би Би Си: Британка избира България заради по-достъпното здравеопазване
Дата: 13/07, 00:30
ФИФА може да обмисли разширяване на Световното първенство по футбол до 64 отбора
Дата: 12/07, 23:521 Коментар