Снимка: ФК Спартак Варна
Младият съдия Дженк Таждемир се превърна в главно действащо лице по време на мача от републиканското първенство за ветерани между Боровец и Спартак Варна в Търговище.
Още през първото полувреме 24-годишният рефер, който свири в Североизточна група, сгафи сериозно. Той отсъди дузпа за варненци, но след като бе награбен от домакините, промени решението си и даде корнер.
Това обаче вбеси тарторът на спаратаклии Бойко Косев-Бобеца. Бившият защитник на варненският клуб пробяга 60 метра и поиска обяснение от рефера. „За какво бихме път, за да ни се подиграваш ли“, попита го Бойко.
Малко след това Дженк отново посочи бялата точка в полза на Спартак и Цветан Миланов-Мечката бе точен за 1:0.
При този резултат след почивката се разиграха панаири. Първо арбитърът реши да запише в тефтерчето си, че Боровец е вкарал гол и е изравнил резултата.
Дженк обаче се обърка, тъй като след удара топката се отклони от външната страна на мрежичката. Това му бе припомнено от играчите на Спартак и той задраска гола, след като такъв изобщо нямаше.
Малко след това Деян Кателиев вкара за 2:0, но преди паса към него топката бе излязла в аут. В първия момент Таждемир зачете попадението, но след като асистентът вдигна флага си, го отмени.
Бесен от първото отсъждане обаче, добре сложен защитник на Боровец върхлетя върху Дженк и го изрита мощно в коляното. Реферът падна на земята и след като се изправи, показа червен картон на въпросния футболист, но не събра смелост да прекрати двубоя.
С човек повече Спартак вкара още два гола чрез Пламен Стойков и Николай Кателиев, и спечели с 3:0.
На 7 или 9 април спартаклии ще срещнат Добруджа в Суворово, като спечелилият ще стане победител в зона Североизток и ще играе на полуфинал на държавното.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кораб потъна в Егейско море
Дата: 06/05, 08:37
Търговски център се запали край иранската столица, има поне 8 загинали
Дата: 06/05, 08:31
"Гранична полиция": Трафикът е нормален
Дата: 06/05, 08:24
На Канарските острови ще пристигне корабът с регистрирания случай на смъртоносния хантавирус
Дата: 06/05, 08:17
Ромската общност чества днес празника Едерлез
Дата: 06/05, 08:05