Кадър БНТ
Кметът на Габрово - Таня Христова, призова да не се използват страховете на хората за политически цели след серията от протести в града.
Думите ѝ са в отговор на публикация на пастор от Лом, който вчера поиска оставката ѝ в социалните мрежи и я заплаши с публичен линч и протести.
„Тази кметица веднага да си дава оставката, аз ще накарам децата да я линчуват, не майките. Ще направим национален протест. Тя остави едно семейство веднага на улицата, общинско семейство, дете, което учи 10 клас и са на улицата“, написа пасторът Петко Асенов.
„Няма как да приема подобни заплахи без значение от кого идват, няма как обаче да си позволя като човек и като кмет това да се превръща в конфликт или в използване на ситуацията за етническото противопоставяне. Това е най-лошият сценарий за Габрово“, отговори Таня Христова.
До напрежението в Габрово се стигна след битов скандал, прераснал в бой, припомня БНТ. Вътрешният министър разпореди проверка, а градът е със засилено полицейско присъствие.
По случая е задържан 36-годишен мъж, който има и предишни криминални регистрации.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Силно земетресение разтърси Карибско море, седем български станции засякоха мощния трус
Дата: 17/05, 23:14
Левандовски играе в момента последния си мач за Барселона
Дата: 17/05, 23:07
Диана Блажева спечели The Floor
Дата: 17/05, 23:00
24 май в Добрич отново ще е без празнично шествие
Дата: 17/05, 22:56
Bangaranga превзе електронни табла на градския транспорт в София
Дата: 17/05, 22:40