Снимка уикипедия, S. Bollmann
Музикалният свят потъна в траур.
Бившият китарист и съосновател на Manowar, Рос „The Boss“ Фрийдман, е починал на 72-годишна възраст, предаде Metal Hangar 18.
През февруари бе съобщено, че музикантът е диагностициран с амиотрофична латерална склероза (АЛС) – тежко невродегенеративно заболяване.
Рос Фрийдман е ключова фигура в хеви метъл историята. Той е съосновател на Manowar през 1980 г. и участва в записите на първите шест албума на групата, които се считат за класика в жанра.
Преди Manowar той беше част от прото-пънк легендите The Dictators, а в по-късните си години развиваше успешна солова кариера със своята група Ross the Boss.
Много музикални медии и фенове, включително в България чрез платформи като WeRock.bg и Z-Rock, изразиха своите съболезнования за загубата на този „Metal King“, пише факти.бг
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Психолог: В България имаме изкривен превод на думата „респект“. Тя не е уважение в нашето съзнание, а е страхопочитание
Дата: 10/08, 10:24
Западна Европа е преживяла най-горещите юни и юли в историята
Дата: 10/08, 10:14
Русия съобщи, че Украйна е нанесла удари по промишлени и граждански обекти в Татарстан, има убити
Дата: 10/08, 10:04
Психолог: Тези момчета и момичета са следвали "световноизвестния" неофашист Марцинкевич, в социалните мрежи още ги представят за герои
Дата: 10/08, 09:54