ТУ във Варна с благотворителен базар в подкрепа на първото у нас отделение за палиативни грижи за деца


30/03/2026, 09:02

Пиксабей

На 6 април (понеделник) от 10:00 часа във фоайето на Ректората в Технически университет – Варна ще проведе Благотворителен базар под мотото „Великден на надеждата! – Заедно изграждаме първото пространство за палиативни грижи за деца в България“.

Събраните средства ще бъдат дарени на Дом за медико-социални грижи за деца – Варна, в подкрепа на изграждането на първото в България отделение за палиативни грижи за деца. Проектът ще осигури специализирана медицинска грижа, облекчаване на болката, рехабилитация и емоционална подкрепа за деца с тежки заболявания, както и условия за присъствие на техните семейства.

Базарът ще предложи разнообразие от изделия, подготвени от студенти, преподаватели и служители на университета, включително: кулинарни изкушения; ръчно изработени коледни сувенири; брандирани артикули на ТУ – Варна; арт творби на студенти от специалност Индустриален дизайн; и множество други празнични предложения.

В рамките на събитието ще бъде обявен и благотворителен търг – изненада, чрез който събраните средства допълнително ще подкрепят каузата.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Георги Лозанов: Парламентът е място за „възпитана битка“, а не за лични нападки
Дата: 06/05, 09:28

Днес няма да се плаща за Синя и Зелена зона във Варна
Дата: 06/05, 09:15

Военноморското училище във Варна усилено използва изкуствен интелект
Дата: 06/05, 09:08

Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 09:00

Служебният министър на отбраната Атанас Запрянов: Без наборна служба, професионалните военни не са достатъчни
Дата: 06/05, 08:58

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия