Над 2 тона опасни отпадъци от домакинствата са събрани при пролетната кампания във Варна


02/04/2026, 14:14

Община Варна

2 206,37 кг опасни отпадъци са събрани по време на кампанията, организирана от Община Варна съвместно с „ЕкоСейф“ ООД в периода от 26 март до 29 март. От отдел „Управление на отпадъците“ в общинската дирекция „Управление на сигурността и контрол на обществения ред“ отчитат, че най–голямо количество са приетите отпадъци от бои, мастила, лепила/адхезиви и смоли, съдържащи опасни вещества – над 1 000 кг, следвани от лекарствени продукти с изтекъл срок на годност – над 600 кг, перилни и почистващи смеси (близо 200 кг) и луминесцентни тръби и други отпадъци, съдържащи живак – над 150 кг.

За сравнение - събраното количество опасни отпадъци от домакинствата при проведената през месец март 2025 г. кампания е 1 763 кг, като за 2025 г. общото количество предадени опасни отпадъци от домакинствата е 3 223 кг.

Кампаниите за събиране на опасни отпадъци, образувани от домакинствата, се организират в изпълнение на договор с предмет „Организиране на система за разделно събиране на опасни битови отпадъци извън обхвата на Наредбите по чл. 13, ал. 1 от Закона за управление на отпадъците и предаването им за последващо третиране“. Събирането на опасните отпадъци от домакинствата се извърши чрез разполагане на мобилен събирателен пункт на определени от Община Варна локации, които са познати и достъпни за жителите. За 2026 г. предстоят още кампании, като графиците им ще бъдат предварително оповестени.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ивайло Мирчев: Възможно е обединение между ПП, ДСБ и "Да, България"
Дата: 27/04, 08:21

Как да виждаме по-добре?
Дата: 27/04, 08:20

Светът е отделил близо 2,9 трилиона долара за военни разходи през 2025 г.
Дата: 27/04, 08:17

Опитът за покушение срещу Тръмп - нападателят е изпратил имейл до близките си преди това
Дата: 27/04, 08:07

Техник загина при монтажа на сцената за концерта на Шакира в Рио
Дата: 27/04, 07:59

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия