Международният ден на авиацията и космонавтиката ще отбележат в РИМ-Варна


03/04/2026, 10:00

Снимка РИМ-Варна

В морската столица ще отбележат Международния ден на авиацията и космонавтиката.

Клуб "Варненски краеведи" и Тракийският научен институт, филиал Варна в партньорство с Учебния музей към Регионалния исторически музей във Варна, организират Международния ден на авиацията и космонавтиката. Той ще бъде отбелязан в 16 часа на 8 април в Учебния музей към РИМ-Варна при вход свободен, съобщи Радио Варна. 

Малко хора знаят, че само година след епохалния полет в Космоса на Юрий Гагарин, България и Варна се превръщат в център на космическата наука. През 1962 г. нашата страна и град са домакин на 13-ия конгрес на Международната федерация по астронавтика. Специален гост на този форум е вторият космонавт в историята – Герман Титов. Какви са били темите, кои са другите участници, от какво се е вълнувала тогавашната космическа наука, какво послание е отправил към своите съвременници и бъдещи покорители на Космоса Титов, ще разкрие историкът Симеон Кулиш. В Учебния музей ще бъде подредена и изложба. 

 

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Хороскоп за петък: Овен - споделеност; Близнаци - комуникативност; Дева - вдъхновение; Козирог - амбиции; Риби - здраве
Дата: 19/06, 04:30

Народно читалище „Отец Паисий“ показа таланта на децата си на „Здравей лято“
Дата: 19/06, 04:20

На днешната дата в историята
Дата: 19/06, 04:00

Лято с повече комфорт и по-малко разходи в Mr.Bricolage
Дата: 19/06, 03:30

Съдбовното трио за живота ни: кръвно налягане, холестерол, пикочна киселина! Кога да вземем мерки, за да избегнем инфаркта и инсулта?
Дата: 19/06, 03:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия