Снимка Булфото
Украинският президент Володимир Зеленски заяви, че е готов да се срещне с руския президент Владимир Путин за преговори за край на войната.
Коментарът на украинския държавен глава идва след срещата му с Вселенския патриарх Вартоломей в Истанбул. По време на посещението си Зеленски се срещна и с турския президент Ердоган. Двете страни ще засилят сътрудничеството в областта на сигурността. Предстоят детайли как точно. Анкара заяви, че ще продължава с усилията си да бъде медиатор между Киев и Москва, допълва БНТ.
Володимир Зеленски, президент на Украйна: "Ще направим всичко. Говорих с президента на Турция Ердоган, той е на страната на мира. Трябва да спрем тази война и да използваме всичкия дипломатически опит, който нашите приятели имат. Ердоган иска да има нови преговори в Истанбул. Готови сме за среща на ниво лидери във всякакъв формат."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
"Файненшъл таймс": ЕС се готви за преговори с Владимир Путин
Дата: 07/05, 22:06
Указ на президента, с който се предлага на НС да избере Румен Радев за премиер, ще бъде обнародван в "Държавен вестник"
Дата: 07/05, 22:02
Бони Тейлър е в кома след спешна операция
Дата: 07/05, 22:00
Сабрутев: ПП няма да подкрепи кабинет на Радев заради спорни назначения
Дата: 07/05, 21:58