Кадър БТВ
Възстановено е движението в Междугарието Царева Ливада – Трявна. В събота сутринта, на 4 април, скали се срутиха пред бързия влак Русе – Пловдив, след което локомотивът дерайлира, а трима пътници бяха ранени.
Работата по изтеглянето на локомотива и възстановяването на железопътната линия продължи до около 18:30 ч. вчера. Локомотивът, който дерайлира, беше изтеглен до гара Трявна и най-вероятно няма да бъде възстановяван, а ще бъде използван за авточасти.
Тримата ранени пътници, които бяха откарани в Габровската болница, са освободени за домашно лечение, а останалите пътуващи бяха извозени до дестинациите си. Героите на инцидента са двамата машинисти, благодарение на които не се стигна до по-тежки последствия.
„В дясна крива, веднага след завоя, видяхме паднала скална маса. Веднага реагирахме с каквото зависи от нас, задържахме влака и успяхме. Живи и здрави сме, само локомотивът дерайлира“, разказаха машинистите пред екипа на bTV. Те допълниха, че ако не бяха предприели незабавни действия, след 20 метра следва пропаст и последиците щяха да бъдат трагични.
Кметът на Трявна Денчо Минев коментира, че институциите са реагирали адекватно в кризисната ситуация и благодарение на бързата координация между пожарна безопасност, НКЖ и спешна помощ са предприети необходимите мерки.
„Благословията е, че няма жертви. В тази ситуация всички институции реагираха бързо и адекватно. Осигурен е екип на бърза помощ. Героите са двамата машинисти, които успяха да реагират, за да няма жертви, а само леко пострадали. Тази линия е ключова за Трявна и Габрово. Хората я използват за пътуване до своята месторабота. Следва да се направи анализ по превенция. Остава въпросът да се направи обход на цялото трасе и да се вземат превантивни мерки“, заяви кметът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Съобщенията за смъртта на котарака Лари от „Даунинг стрийт“ са силно преувеличени
Дата: 23/08, 01:30
НЗОК: Пациентите с автоимунни заболявания получават подкрепа за прегледи, изследвания и терапия
Дата: 23/08, 00:30
Йотова на Петрова нива: С почит към миналото можем да градим общото бъдеще на България
Дата: 23/08, 00:01
„Най-дългата вечеря на плажа“ събра стотици във Варна
Дата: 22/08, 23:51