Булфото
Научноизследователският кораб „Св. св. Кирил и Методий“ (НИК 421) се очаква да акостира днес в 13.00 ч. на Морската гара във Варна, съобщават от Висшето военноморско училище (ВВМУ) „Н. Й. Вапцаров“. Той се завръща след успешното приключване на 34-тата българска антарктическа експедиция, предаде БТА.
Плавателният съд тръгна от Ледения континент на 17 февруари. Последният му престой бе в испанското пристанище Картахена, откъдето екипажът отплава на 2 април за България. В Картахена на борда на кораба се качиха курсанти от ВВМУ „Н. Й. Вапцаров“ и от военноморските академии на Румъния, Полша и Норвегия за провеждане на краткосрочна учебно-плавателна практика от испанския град до Варна. Курсантите са от специализации „Корабоводене“, „Корабни машини и механизми“ и „Военноморски комуникационни и радиотехнически системи“ (ВМКРТС). На борда му беше проведен инструктаж по мерки за безопасност при използване на индивидуални и колективни спасителни средства.
Българският научноизследователски кораб „Св. св. Кирил и Методий” (НИК 421) тръгна за Ледения континент на 7 ноември м. г. от Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Основните несъответствия и рисковете за потребителите от онлайн търговците
Дата: 04/05, 08:27
Два инцидента с полети на United Airlines в САЩ: Пътник нападна стюардеса, а самолет удари камион и стълб
Дата: 04/05, 08:14
СКТМ „Комфорт“ с титла и още 6 медала от държавното
Дата: 04/05, 08:12
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 04/05, 08:10
Жена е с изгаряния по лицето и ръцете след пожар в къща
Дата: 04/05, 08:09