Пиксабей
Комисията за защита на потребителите (КЗП) е установила повторно прилагане на вече забранена нелоялна практика от мобилен оператор спрямо възрастни хора, съобщават от контролния орган.
Комисията установи нарушения на вече забранени с влязла в сила заповед на председателя на КЗП нелоялни търговски практики, изразяващи се в подвеждане на възрастни хора да подпишат нов договор за услуга, без тя да е поискана, посочват от КЗП.
Установено е, че при посещение в офис на мобилен оператор с цел проверка и заплащане на сметка или заявяване на техническа услуга, потребителите са подписали нови договори за пакетни услуги, които не са заявявали и от които нямат необходимост.
В разгледаните случаи, търговецът не е приложил индивидуален подход и необходимото ниво на грижа при предоставяне на информация на конкретните потребители, с цел възприемане на сложна и обемна договорна информация.
Предоставянето на непълна, неясна или подвеждаща информация, е довело до подвеждането им да подпишат нови договори, при наличие на действащи такива, включително и за услуги, които обективно не могат и не ползват.
Комисията подчертава, че с описаните действия се нарушава влязла в сила заповед на председателя на КЗП, с която вече е забранено такова некоректно поведение. В такива случаи, Законът за защита на потребителите предвижда санкции в размер до 72 000 евро.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кола с четирима души се преобърна край Дуранкулак, няма пострадали
Дата: 22/08, 21:55
Издигнаха украинското знаме пред сградата на Европейската комисия
Дата: 22/08, 21:431 Коментар
Морето изхвърли още един мъртъв делфин на плаж в област Добрич
Дата: 22/08, 21:33
Запалиха Младежкия хълм в Пловдив
Дата: 22/08, 21:29