Диетолози: Плодовете са вредни за черния дроб


03/03/2014, 19:25

Консумацията на плодове в големи количества може да бъде вреднa, особено ако ги хапваме вечер, предупреждават диетолози в международно проучване.

Според лекарите една от причините за мазнините в черния дроб е захарта в плодовете. Хората със здравословни проблеми трябва да са особено внимателни в количеството на консумираната фруктоза.

Плодовата захар е опасна в големи дози, коментират учените. Поради това плодовете не трябва да се ядат в обилно количество, особено вечер, пише ПИК. Експертите по диететика споделят, че е добре да хапваме половин шепа сурови ядки като орехи, бадеми и лешници, както и един плод на всяко хранене.

Пиенето на изцеден сок от няколко плода не е препоръчително, тъй като поради гликемичния товар много бързо навлиза в кръвта и повишава нивото на кръвната захар. /Марица

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 01:40

Спортал: Отборът на Берое изпада по служебен път
Дата: 07/05, 01:30

Мъж от Асеновград излезе от затвора, почерпи се по този повод и се озова в ареста
Дата: 07/05, 01:00

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 07/05, 00:30

Отбелязваме Международния ден на радиото и телевизията
Дата: 07/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия