Иран възобновява международни полети от летище Машхад


19/04/2026, 15:32

Кадър Youtube

Иран ще възобнови международните полети от летището в Машхад в североизточната част на страната от 20 април, съобщиха от гражданската авиация.

„Издадено е разрешение за извършване на международни пътнически полети от летище Машхад, считано от утре“, съобщи държавната телевизия, позовавайки се на Организацията за гражданска авиация.

Иранските летища бяха затворени след началото на войната с Израел и Съединените щати на 28 февруари, припомня БГНЕС. 

Сега се наблюдава частично отваряне. Въздушният трафик в региона е силно засегнат, като редица съседни държави (Ирак, Йордания, ОАЕ) също ограничиха полетите, причинявайки значителни закъснения и анулации.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 02:10

Сръбската армия започва съвместно учение с НАТО
Дата: 13/05, 02:00

Заловиха бракониер да лови риба с мрежа в яз. „Тича“
Дата: 13/05, 01:30

На 13 май Католическата църква чества Дева Мария от Фатима
Дата: 13/05, 01:00

Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия