Утре ще се проведе лидерска среща между ПП-ДБ


28/04/2026, 23:50

кадър,архив: БНТ

Лидерска среща между партиите в „Продължаваме промяната – Демократична България ще се проведе“ в сряда, 29 април – след заседанието на парламентарната група на коалицията.

Това съобщи съпредседателят „Да, България“ Ивайло Мирчев, след като в обществото започнаха да циркулират твърдения за разцепване на партньорите в парламента.

„Няма отказ за провеждането на такава среща. Предложихме да я проведем утре след заседанието на парламентарната група на ПП-ДБ. Ние имаме ясни решения на нашите органи за единство на парламентарната група и подписване на коалиционно споразумение“, написа Мирчев, видя Бтв.

Искри в редиците на ПП-ДБ се появиха заради преференциите. Лидерът на ПП Асен Василев избра да влезе в парламента от Пловдив, а така без депутатско кресло остана досегашният народен представител от ДБ Манол Пейков.

Заговори се и че коалиционните партньори може да обособят две парламентарни групи в 52-рото Народно събрание.

„Трябва да бъдем единни, включително в парламента, защото при концентрация на власт, каквато е налице по обективни причини, е нужно да има много силна проевропейска и антикорупционна опозиция“, заяви пред медиите Божидар Божанов, съпредседател на „Да, България“ на въпрос относно дали биха се сформирали две парламентарни групи в парламента – една на „Да, България“ (ДБ) и една на „Продължаваме промяната“ (ПП).

 

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



От 2027 г. НЗОК ще плаща терапии за деца, които са подпомагани чрез "Българската Коледа"
Дата: 29/04, 14:55

Община Варна: Преливащите контейнери с боклук между "Св. св. Константин и Елена" и "Златни пясъци" са почистени
Дата: 29/04, 14:55

ЕК: Деца под 13 г. масово заобикалят правилата на Инстаграм и Фейсбук
Дата: 29/04, 14:51

ГДБОП показа "подземния град" в приватизираната мина в Гърляно: Отгоре рибарник, отдолу наркофабрика
Дата: 29/04, 14:49

Простреляха млад бизнесмен след засечка на пътя в Хасково
Дата: 29/04, 14:431 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия