Пекселс
Танкерът „Агиос Фануриос Първи“, натоварен с иракски суров петрол, снощи премина през Ормузкия проток напът към Виетнам по определения от Иран маршрут, съобщи днес полуофициалната иранска информационна агенция Тасним, след като преди това в медиите се появи информация, че танкерът е преминал, като е изключил проследяващите си устройства, за да избегне ирански атаки, предаде Ройтерс.
Междувременно иранската информационна агенция Мизан съобщи, че Иран е екзекутирал мъж, осъден за шпионаж в полза на американските и израелските разузнавателни служби, пише БТА.
Мизан идентифицира мъжа като Ерфан Шакурзаде, като посочи, че той е работил в научна организация, занимаваща се с дейности, свързани със сателити и е споделял класифицирана научна информация с чуждестранни разузнавателни служби.
Според правозащитната организация „Иранско общество за правата на човека“ Шакурзаде, 29-годишен специалист по аерокосмическо инженерство, е бил арестуван през 2025 г. и е бил принуден да даде самопризнания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Удължиха срока за предложения за промени в Закона за съдебната власт
Дата: 15/05, 10:14
Водещата на Евровизия е милиардерка - наследницата на Сваровски и обвързана със собственика на Ред Бул
Дата: 15/05, 10:121 Коментар
Дачков съсипа Дара, Людмила Живкова и баба Ванга: Пълен потрес, кич, гламавост и ужасен ужас в същността си
Дата: 15/05, 10:061 Коментар
Млади мъже обраха румънец край Свищов по пътя за Букурещ
Дата: 15/05, 10:021 Коментар
Как да обясниш изкуствения интелект на дядо си (и да го накараш да разбере)
Дата: 15/05, 09:57