Снимка Фейсбук, Сухопътни войски
Специализиран екип на Сухопътните войски обезвреди безопасно 82-милиметрова мина, открита в близост до град Казанлък, съобщават от Информационния център на Министерството на отбраната (МО). Рутинната операция е реализирана успешно днес, 19 май.
Находката е представлявала силно корозирала осколочно-фугасна мина, която е била без взривател. Тя е излязла наяве по време на изкопни дейности северно от града. Сигналът незабавно е задействал специализираното формирование за унищожаване на невзривени бойни припаси от състава на 2-ра механизирана бригада - Стара Загора.
Боеприпасът е разузнат, обезопасен и транспортиран при строги мерки за сигурност до учебен център "Люляк". Под ръководството на лейтенант Стоян Стоянов мината е унищожена чрез контролиран взрив на полигона.
Действията на военнослужещите са реализирани по разпореждане на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и със заповед на командира на Сухопътните войски генерал-майор Деян Дешков, пише dunavmost.com.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Варненски ученици ще покажат умения в демонстративната регата „Млад гребец“
Дата: 19/05, 19:49
Дара: Пускайте Bangaranga, в момента е на 11-о място в Спотифай, има шанс да влезе и в Билборд
Дата: 19/05, 19:30
Ученици се включиха в специализирана акция с варненската полиция
Дата: 19/05, 19:04
Задържаха мъж при кражба в скалната църква „Св. Пантелеймон“
Дата: 19/05, 18:50
Тръмп: Може да се наложи САЩ отново да ударят Иран
Дата: 19/05, 18:371 Коментар