Лавров: Тайван е неразделна част от Китай


20/05/2026, 22:25

Кадър Инстаграм

Тайван е неразделна част от Китайската народна република. Това обяви руският външен министър Сергей Лавров в интервю за Шанхайската медийна група (SMG).

''Тайван е неразделна, неразделна част от китайската държава'', заяви Лавров.

Той припомни, че при управлението на бившия президент на САЩ Джо Байдън ''е имало постоянни опити за вливане на оръжия в Тайван, милитаризацията му и по всякакъв начин подкрепа на онези сили, които искали да избегнат обединението с китайския народ, въпреки че са били част от него''.

''Историческите обстоятелства може да са различни, но принципът, че нито вие, нито ние можем да толерираме нашите сънародници да бъдат обърнати срещу нас, е като цяло съвсем ясен'', отбеляза руският външен министър.

Коментарите на Лавров идват на фона на първото посещение за 2026 г. на руският президент Владимир Путин в Пекин, допълва Фокус.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ограничават движението на автомобили по част от бул. „Осми приморски полк“ и бул. „Мария Луиза“
Дата: 14/07, 10:38

Семейство търси изчезнал около река Марица млад мъж
Дата: 14/07, 10:36

Григор Димитров излиза на корта в Бощад
Дата: 14/07, 10:35

Пиян водач предизвика верижна катастрофа на лобното място на 14-годишния Филип
Дата: 14/07, 10:29

Анна Бодакова: Двуликият Радев си играе на "иди ми - дойди ми"
Дата: 14/07, 10:26

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия