Снимка Булфото
Парламентарната комисия по отбрана прие с 15 гласа „за“ и един „против“ Проект за инвестиционен разход „Придобиване на нови трикоординатни радари“. Проектът е внесен от Министерския съвет и се касае за седем нови радара.
Направените промени в Проекта са за оторизиране на началната дата за изпълнение. Срокът за изпълнение остава същият. Доставката за последния радар преминава от последното тримесечие на 2028 г. във второто тримесечие на 2029 г., каза министърът на отбраната Димитър Стоянов. Крайната сума по проекта е до 195 млн. евро. Основното финансиране ще бъде по механизма SAFE, каза министърът.
Проектът беше приет без дебати.
БТА припомня, че през юни 2025 г. министрите на отбраната на България и Франция подписаха рамково споразумение за съвместно придобиване на нови трикоординатни радари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Варна отбелязва 105 години като курортен град
Дата: 10/06, 07:371 Коментар
Край на синята трудова книжка
Дата: 10/06, 07:29
"Коперник": Преживяхме вторият най-топъл май в историята
Дата: 10/06, 07:15
Земетресение с магнитут 6 край Нова Зеландия
Дата: 10/06, 07:09