Снимка: Булфото
Вчерашната новина, че Любослав Пенев може да се завърне като треньор в българския футбол, бе потвърдена официално. Босът на Локомотив (София) Веселин Стоянов, разкри, че клубът преговаря със специалиста, пише БГНЕС.
"Пожелавам му най-вече да е жив и здрав и след това смятам, че трябва да му се даде възможност да се завърне във футбола", лаконичен беше Стоянов пред агенцията.
През декември миналата година се разбра, че Пенев се бори с онкологично заболяване, а състоянието му беше тежко, като бившият футболист замина за Германия, за да проведе интензивно лечение.
Той се завърна в България в началото 2026 г. и продължи лечението си в страната. През март Пенев даде интервю за испанска медия, в което заяви, че се чувства добре, а подкрепа за лечението му се осигурява от България.
За Пенев това е втора битка с раково заболяване след 1994-а година, когато проблем в тестисите му попречи да бъде на Световото първенство в САЩ. Там "лъвовете" постигнаха най-големия си успех – 4-о място, а класирането стана с огромната заслуга и на тогавашния нападател на Валенсия.
Последно Любослав бе начело на Локомотив (Пловдив) през 2024 година, а преди това водеше Хебър Пазарджик. Бившият нападател на Валенсия и Атлетико Мадрид е ръководил още ЦСКА 1948, Царско село на два пъти, на няколко пъти ЦСКА, Литекс, Ботев Пловдив, втория отбор на Валенсия.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
АПИ: За туристическия сезон ще се пътува безпроблемно
Дата: 20/06, 11:23
Здравното министерство подготвя нови правила за хосписите и палиативните грижи на фона на застаряващото население
Дата: 20/06, 11:20
Севда Шишманова: САЩ не постигнаха нито една от целите си
Дата: 20/06, 11:141 Коментар
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 20/06, 11:12
Почина собственикът на българска верига хранителни магазини
Дата: 20/06, 11:11