Снимка: Пиксабей
Жълт код за опасни жеги в по-голямата част от Испания.
Температурите в много региони през деня достигнаха 40 градуса, а в популярния туристически град Севиля – 37 градуса.
Това е първата топлинна вълна в страната за тази година.
Метеорологичната служба на Испания предупреди, че подобен ранен пик в температурите е сигнал за предстоящото дълго и знойно лято.
Миналата седмица момиче на две години почина от топлинен удар, след като беше оставено в колата на баща си в Галисия. След инцидента властите в автономната област обявиха двудневен траур.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 24/06, 17:10
Спартак привлече четвърти португалец
Дата: 24/06, 17:06
Гълъб Донев обяви “значителен по размер дефицит”
Дата: 24/06, 16:59
Израел нанесе удар срещу двама "терористи" на "Хизбула" в Южен Ливан
Дата: 24/06, 16:55
Доц. д-р Весела Карамишева: Добрата хидратация е част от грижата за спокойна бременност
Дата: 24/06, 16:54