Снимка Пиксабей
Здравните власти в бразилския щат Сао Пауло разследват предполагаем случай на ебола, за който е било докладвано днес в столицата на щата, съобщиха местни служители, цитирани от Ройтерс.
Мъж от Демократична република (ДР) Конго е развил треска, след като наскоро е посетил африканската държава, където върлува епидемия от ебола.
Пациентът е изолиран в болница, специализирана в лечението на предполагаеми и потвърдени случаи на болестта, посочиха в изявление местните власти.
Властите в централноафриканската държава обявиха на 15 май нова епидемия от ебола. СЗО издаде в тази връзка тревога в международен план, пише БТА.
Случаи на изключително заразния вирус, който причинява хеморагична треска, са установени в три провинции в ДР Конго, както и в съседна Уганда.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Откриха две гигантски планети, по-леки от захарен памук
Дата: 27/06, 02:00
Катар покри всички разходи на феновете си за Мондиал 2026
Дата: 27/06, 01:30
Алгафари за Бюджет 2026: Трябва да търсят вариант, при който да съкращават разходи, а не да ги увеличават
Дата: 27/06, 01:001 Коментар
Лидл България ще предложи Пакт за хранителен суверенитет за възстановяване и развитие на българското земеделие
Дата: 27/06, 00:40
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 27/06, 00:40