Снимка: МОСВ
След получен сигнал за пожар в склад за гуми на Крайезерния път в посока село Казашко, в близост до бензиностанция „Био Петрол“, е извършена незабавна съвместна проверка от експерти на РИОСВ – Варна и Регионална лаборатория – Варна. Това съобщават от Министерството на околната среда и водите.
На място са изпратени експерти по качеството на атмосферния въздух и управление на отпадъците, които са извършили оглед на района и са проследили обстановката съвместно с компетентните институции. Към момента на проверката на място са работили два противопожарни екипа.
Установено е, че горят стари гуми, складирани в близост до входа на обекта. По данни на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ засегнатата площ е около 400 кв. м.
Към момента няма данни за засегнати територии извън района на пожара. Експертите на РИОСВ – Варна продължават да следят ситуацията, като при необходимост ще бъдат предприети последващи контролни действия.
До потушаване на пожара е спряно е движението на автомобилите по крайезерния път, съобщиха по-рано днес от Областната дирекция на МВР във Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Керемедчиев: Турция има интерес от много близки отношения с България
Дата: 07/07, 10:37
Разследващ журналист: Манипулират данни за полета на Пеевски
Дата: 07/07, 10:36
Рюте: Тръмп обедини НАТО, европейците трябва да си променят начина на мислене
Дата: 07/07, 10:321 Коментар
Каспаров: Путин е много последователен, няма да спре войната, той иска НАТО да се изтегли до границите от 1997 година
Дата: 07/07, 10:30
Огромен военнотранспортен самолет C-17 на САЩ кацна в София
Дата: 07/07, 10:25