Преди броени минути Окръжната прокуратура в Кюстендил повдигна обвиненение за убийството на Никола Радев - Отвертката, предаде "24 часа".
Обвиняеми са стоматолога д-р Владимир Карастоянов и синовете му д-р Николай Карастоянов и Иван. Според държавното обвинение тримата в съучастие са отговорни са смъртта на Отвертката. Те остават в ареста с постановление за 72 часа.
Утре сутринта прокуратурата ще внесе искане в Окръжния съд за постоянна мярка задържане под стражба спрямо тримата.
Николай Радев почина след скандал и сбиване с д-р Владимир Карастоянов, на 68 г. и синовете му Николай, на 46 г. и Иван, на 39 г. в заведението "Колата".
Причината била, че бившият гард на "братя Галеви" от доста време задявал Владимира, дъщеря на д-р Николай Карастоянов.
При разправията между бащата и синовете му, от една страна, и Отвертката - от друга, се стигнало и до сбиване. Според неофициална информация Отвертката бил изхвърлен през витринно стъкло на кръчмата. Все още не е ясно дали прободната рана в черния дроб, с размери около 3 см, е причинена от нож или пък от счупено стъкло, което се забило в корема му. Това е и една от версиите, по които работят разследващите.
Хороскоп за вторник: Овен - текущи задачи; Близнаци - енергия; Лъв - вдъхновение; Скорпион - промяна; Риби - интуитивни решения
Дата: 12/05, 04:30
На 12 май 1957 г. Българският спортен тотализатор стартира дейността си с играта "Спорт тото 1"
Дата: 12/05, 04:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 03:40
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 03:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 03:20