Снимка: МОСВ
След получен сигнал за пожар в склад за гуми на Крайезерния път в посока село Казашко, в близост до бензиностанция „Био Петрол“, е извършена незабавна съвместна проверка от експерти на РИОСВ – Варна и Регионална лаборатория – Варна. Това съобщават от Министерството на околната среда и водите.
На място са изпратени експерти по качеството на атмосферния въздух и управление на отпадъците, които са извършили оглед на района и са проследили обстановката съвместно с компетентните институции. Към момента на проверката на място са работили два противопожарни екипа.
Установено е, че горят стари гуми, складирани в близост до входа на обекта. По данни на Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ засегнатата площ е около 400 кв. м.
Към момента няма данни за засегнати територии извън района на пожара. Експертите на РИОСВ – Варна продължават да следят ситуацията, като при необходимост ще бъдат предприети последващи контролни действия.
До потушаване на пожара е спряно е движението на автомобилите по крайезерния път, съобщиха по-рано днес от Областната дирекция на МВР във Варна.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
В Полша обмислят отнемане на държавно отличие от Зеленски
Дата: 08/06, 10:051 Коментар
Калашниците МСС: Нямаме никаква връзка с "Бандата на Калашниците"
Дата: 08/06, 10:03
Учителите в стачна готовност заради бюджета за образование, обмислят бойкот на учебната 2026/2027
Дата: 08/06, 10:02
Костадинов: За 1 месец Радев демонстрира пълна вярност към ЕС, НАТО, САЩ и продължи подпомагането на Украйна с пари и оръжие
Дата: 08/06, 09:53
Започна сезонният мониторинг на морските води за къпане във Варненско
Дата: 08/06, 09:52