Снимка: Областна администрация - Варна
Извънредното събрание на Асоциация по ВиК Варна, насрочено за миналата седмица - 11 юни, на което трябваше да се обсъди и приеме инвестиционната програма за 2026 година на „Водоснабдяване и канализация Варна“ ООД, се отложи поради липса на кворум. Причината е отсъствието на представител на Общината във Варна, съобщават от Областната администрация в морската столица.
Оттам припомнят, че след като Община Варна има 47,03% дялово участие в Асоциацията, то при липса на техен представител не може да бъде събран кворум за провеждане на събранието. Дали ще се обсъди и приеме инвестиционната програма на ВиК Варна ООД за тази година ще стане ясно на насроченото за 8 юли събрание на Асоциация по ВиК Варна.
Съгласно Закона за водите, асоциацията, чието седалище е в Областна администрация - Варна отговаря за управлението, планирането и изграждането на ВиК системи и съоръжения – публична държавна и публична общинска собственост, и за избора и контрола върху ВиК оператора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Идеално за плаж по Черноморието
Дата: 18/07, 06:00
Спортът по телевизията в събота 18 юли
Дата: 18/07, 05:00
Камарата на строителите с иновативно предложение за Варна
Дата: 18/07, 04:30
Само 72 часа: Mr.Bricolage намалява всички стоки с -20%
Дата: 18/07, 04:30
Хороскоп за събота: Телец - напрежение; Рак - съдбоносни промени; Дева - креативност; Стрелец - интуиция; Водолей - идеи
Дата: 18/07, 04:30