Шест писма със заплахи са били изпратени до директора на училището Николай Кожухаров (на малката снимка) от барикадиралия се в дома си след стрелба Петко Савов Петков, предаде „24 часа“.
Първите четири били безобидни и в тях давал съвети как да се управлява училището и да се подържа дисциплина, заради което директорът не обърнал внимание. Той подал сигнал в районната дирекция на МВР Горна Оряховица, защото жалващият се станал агресивен. Той написал: „Аз съм ловец от 10 години...!“, което вече значело, че има намерение да се саморазправи с директора, учителите и децата, които вдигали шум.
„Мъжът не излизал от къщата си, а крещял от терасата, когато хлапетата имали физическо. В периода когато директорът подал жалбата, имало и инцидент с клас деца и учителя по физическо Пламен Граматиков“, разказа Кожухаров.
Петко Петков крещял от терасата: „Махни ги, свали ги на земята, викай полиция“. Притесненит физкултурник прибрал децата обратно в училището. Директорът пък предупредил да не ходят в района на оградата, където са спортните уреди. Стрелецът пишел писмата в два цвята, синьо и червено, като в червено подчертавал важното според него. Кожухаров се съмнява дали ги е писал той или ги е диктувал на възрастната си майка, защото буквите били високи и не приличали на мъжки почерк.
От районното са приели сериозно сигнала и са изпратили 2 патрулки на другия ден.
Очаквайте подробности.
Хороскоп за сряда: Телец - лични проекти; Рак - срещи; Дева - финанси; Стрелец - задачи; Водолей - семейство
Дата: 13/05, 04:30
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 04:10
На 13 май 1917 г. три овчарчета виждат обявлението на Света Дева Мария край Фатима
Дата: 13/05, 04:00
Рожден ден празнува Камен Воденичаров
Дата: 13/05, 03:00
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 02:50