Снимки: Община Варна
От 1 юли в Туристическия информационен център на Община Варна ще бъдат на разположение безплатни карти на маршрута „Варна за всички“ - специализиран туристически тур, създаден за хора с двигателни затруднения.
Маршрутът обхваща централната градска част и е съобразен с възможностите за безопасно и удобно придвижване на хора с двигателни затруднения. В картите са обозначени основните културни, исторически и архитектурни обекти по трасето, както и информация, улесняваща достъпа до тях, съобщават от общината.
![]()
Безплатните пешеходни турове „Варна за всички“ се организират съвместно от Община Варна и Съюза на екскурзоводите в България и се провеждат всяка първа сряда на месеца. До края на 2026 г. предстоят още четири обиколки – на 1 юли, 5 август, 2 септември и 6 декември. Последният тур за годината ще бъде посветен на Международния ден на хората с увреждания, който се отбелязва на 3 декември.
Участието в обиколките е безплатно. Началният час е 10:30 ч., а сборният пункт е пред Туристическия информационен център (Козирката).
![]()
Освен маршрута в централната част на града, е разработен и разширен достъпен туристически маршрут, който включва обекти в Морската градина. За него се изисква предварителна заявка и се заплаща, поради което не е част от регулярната програма.
Допълнителна информация може да намерите ТУК.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
До 28 градуса по Черноморието
Дата: 22/06, 06:00
Спортът по телевизията в понеделник 22 юни
Дата: 22/06, 05:00
Хороскоп за понеделник: Телец - стабилност; Рак - инициатива; Везни - баланс; Стрелец - трансформации; Водолей - загриженост
Дата: 22/06, 04:30
Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 22/06, 04:00
На 22 юни 1889 г. се въвеждат първите пенсии в света от Германия
Дата: 22/06, 04:00